Jdi na obsah Jdi na menu
 


Turné Evy Urbanové - Olomouc 11/2007

17. 2. 2008

Obrazek

Turné Evy Urbanové zpestřil znělý mužský hlas zpěváka Davida Uličníka!  První koncert, který se konal dne 14.11.2007 v Olomouci, byl jedinečnou příležitostí z mnoha důvodů. Každé setkání FanKlubu s Davidem se zatím zaměřovalo na krásné město nad Vltavou. Pro mnohé z vás však bylo z různých důvodů nedosažitelné. A tak jsme velmi rádi dali našim milým klubovým přátelům a silnému klanu z Moravy možnost  seznámit se a spřátelit s kolegy z jiných částí naší země. A co více, mít příležitost seznámit se osobně i s Davidem

Takže vše začalo 14.11. 2007 v Olomouci. ObrazekPo malých komplikacích s dopravou, ošklivým počasím a několika dalšími problémy se podařilo, aby pražská výprava ve složení: Helenka, Jarda a Pavla, olomoucká výprava: Julinka a Kačka a brněnská výprava: Olinka a Ivuš - sešli v krásné Hanácké metropoli. I když bylo poměrně chladno, nikoho ze zúčastněných to neodradilo.  Po úvodním přivítání se skupinka přesunula do tepla "Moravské restaurace".  ObrazekNoblesní restaurace s vynikající obsluhou. Ale co bylo hlavní, útulným prostředím jako stvořeným pro úvodní setkání a první společné posezení. Díky ochotné obsluze vznikla dokonce společná fotografie všech zúčastněných. (zleva: Pavla, Jarda, Iva, Helenka, Olga) Z této malebné hospůdky nastal přesun  do "Café Mahler".  Má dokonce salonek pro nekuřáky, což se ukázalo jako velmi příjemné, protože by asi účastníci nevyšli bez uslzených očí a kouřové clony kolem. ObrazekNakonec se sešla věrná skupina z několika koutů Čech a Moravy. (zleva:Helenka, Julinka, Kačenka, Pavla, Jarda, Oli a Ivuška). Společnost se hodně nasmála. Avšak byly i okamžiky, kdy se slzám neubránila ani mužská část osazenstva. Nejdojemnější byla asi radost Julinky z toho, že se mohla s ostatními členy klubu setkat a dokonce se dostat na koncert samotný.  Byla z toho tak nadšená, že se to ani snad na těchto stránkách nedá popsat. Ale i tak bychom chtěli využít příležitosti k tomu, abychom všichni ujistili Julinku, že i všem zúčastněným byla její společnost velmi drahá a všichni byli šťastní, že se podařilo uskutečnit. Obrazek  U příležitosti Turné David vydal singl "Znamení". Při každém koncertu se našly dobrovolnice a dobrovolníci z řad Davidových fanoušků, kteří pomáhali s prodejem Davidovy novinky. V Olomouci to byla Niky (první vpravo), ale i v každém dalším městě - včetně zahraniční Bratislavy - se našly ochotné pomocné ruce.

Samotný koncert byl díky Davidovi a slečně Tereze Mátlové opravdu nezapomenutelný. Ačkoliv zvuk dělal problémy, a vstupy hostů ze Superstar ne každého asi potěšily nebo nadchly, i tak to byl neobyčejný zážitek, za kterým se vyplatilo i cestovat. Květiny, které fanoušci chtěli předat Davidovi, doručily k podiu dvě vyslankyně Julinka a Helenka.  ObrazekPo koncertě byl David ochoten s klubem a dalšími přáteli ještě chvíli posedět. Přestože se Julinka nemohla zdržet, i jí se podařilo s Davidem seznámit osobně a malou chvíli s ním přeci jen strávit.  I tak bylo vidět, že je ten večer asi nejšťastnějším členem FanKlubu. 

Druhý den ráno se Olomoučtí hosté v čele s Davidem ještě rozhodli, že spolu stráví nějakou tu chvilku a maximálně využijí příležitosti se vzájemně užít, než se rozjedou do svých domovů a za dalšími povinnostmi.  Na snídani se vrátili do "Café Mahler".  Chvílemi to sice vypadalo jako pracovní porada nějakého zahraničního koncernu. ObrazekNezdálo se ale že by to někomu vadilo.

Další zastávkou klubu (to už začal klub nazývat celý výlet "Tour de Šenk") byla hospůdka Obrazek"U červeného volka". Tam to zpočátku vypadalo, že naše malé vyslance číšník probodá vidličkou a eventuelně jim nasype oběd do klína. Nakonec je naštěstí ani jedno nepotkalo. Následovalo poslední společné focení a rozloučení. Zatímco David utíkal na další pracovní schůzku, zbytek klubu se odebral směrem k nádraží, kde nezbývalo, než se naposledy přitulit a s těžkým srdcem se rozloučit.