Jdi na obsah Jdi na menu
 


Miss Saigon 11/2007

17. 2. 2008
Miss Saigon-Praha 19.10.2007

Poštěstilo se už někomu z vás setkat se s naším Davidem na jeho vystoupeních dvakrát v jednom týdnu? Mně ano! Nedělní koncert 4TETu a následně páteční Miss Saigon - myslím, že mám teď toho uličnického adrenalinu v sobě tak na měsíc dopředu ;-) Což je ideální doba, protože co je skoro za měsíc?? Olomooouc a turné ;-)
Každopádně ta včerejší Misska byl nádherný zážitek! Byla to pro mě dvojí premiéra! Poprvé v životě jsem vstoupila do pyramidy - na půdu Goja music hall, a poprvé (a zřejmě už i naposled :-( ) jsem konečně shlédla Missku a ještě k tomu s naším Mistrem! Celkově se mi to líbilo, příběh je to skutečně silný a smutný, vlastně až tragický (mimochodem - myslíte, že než muzikál definitivně skončí, tak ta Kim aspoň jednou přežije? ;-) ). Příznivé dojmy pro mě ale snižovaly výkony některých postav (samozřejmě, že ne Davidův výkon - ten nad ostatními skutečně exceloval! Co se dá dělat - je to pan zpěvák!), ale s tím se asi muselo počítat! Hlavně mi vadilo slabé nazvučení některých zpěváků, protože přes hlasitou hudbu jsem často nerozumněla textu, a to dost vadí, když veškerý děj se vypráví právě v textech písní, které když dopředu neznáte, tak není zrovna lehké se neztratit! :-( Ale musím ocenit všechny, zpívání v doprovodu s hraním není zas až taková brnkačka, jak by se na první pohled mohlo zdát. Dokonce i toho mnou neoblíbeného příSavku musím pochválit, když se do toho opřel, dalo se to i poslouchat ;-) To samé Lucka Šoralová - i přes svůj dětský a umrčený hlásek se dokázala pořádně položit do výkonu a tehdy to opravdu stálo za to! Ale co si budem povídat, nejvíc jsem si užila stejně toho mladíka, co hrál Johna - jak on se to vlastně jmenuje? Nějaký David Uličník, znáte ho někdo? To je prostě takový pohledný chlapík, co ať zazpívá cokoliv, vždycky to vyvolává euforii u mnoha diváků, zejména dívek :-D Ale teprve až při Bui-doi časovaná bomba v srdcích těchto individuí exploduje! To je geniální song! Jednak je prostě nádherný hudnou i myšlenkou, jednak tam David ukáže, co umí, a pak mu to tam v tom světlém obleku strašně sekne! A to se pak tají dech celou písničku, a kdo to nakonec skutečně rozdýchá, vydýchává to ještě dlouho po skončení představení! A to byl můj případ! A ten vrtulník - to je mazec - to byl fakt dobrý nápad ;-)
Ale já jsem vlastně ještě vůbec neřekla, na jaká skvělá místa nás Jarda posadil! Přestože jsme v rukou drželi nejlevnější lístky někam pod strop, seděli jsme nakonec ve 2.řadě, tudíž přesně ve výši podia, a to na té straně, kde se více hrálo v náš prospěch! ;-) Hned když se John a Chris poprvé ukazují na scéně, trdlovali tam přímo před námi a my je měli jako na dlani! ;-) Ten Jarda je vskutku geniální!
No a při děkovačce jsme taky konečně mohli něco málo nafotit, takže se s vámi o své úlovky ráda podělím ;-) A ten pugét, co na nich David drží, tak ten je hádejte od koho ;-) Jarda tvrdí, že ode mě, ale ve skutečnosti je od Jardy! Dejme tomu, že je prostě od nás ;-)
No jo, klidně bych si to nechala zahrát ještě jednou! Ale teď musím začít šetřit na Bídníky! ;-)